Türkiye Pegausus Windsurf Ligi: 2012

Türkiye Yelken Federasyonu 2012 faaliyet programında yer alan Pegasus Windsurf Ligi 2012 yarışları 13 Temmuz’da Datça’da başladı, 27 Temmuz’da Gömeç Burhaniye’de devam etti, ve 12 Ağustos’ta Büyükçekmece’de yapılan final yarışlarıyla Şampiyonlar belirlendi.

Türkiye’nin en başarılı 76’si erkek , 19’u kadın olmak üzere toplam 96 slalom windsurfçüsünün kayıt yaptırdığı Pegasus Windsurf Ligi’nde İzmir, Adana, İstanbul, Muğla, Zonguldak, Tekirdağ, Trabzon ve Çanakkale olmak üzere 8 il ve 18 farklı kulüp sporcusu Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master Erkek sınıflarında Türkiye Şampiyonu olmak için mücadele etti.

Büyükçekmece Belediyesi himayesinde Mimarsinan Rüzgarsörfü Kulübü evsahipliğinde gerçekleşen final yarışlarına 49 erkek 10 kadın sporcu katıldı. Erkek ve kadın kategorilerinde 3 yarış serisi tamamlanarak Lig’de erkeklerde 10 kadınlarda 11 yarış serisine göre sonuçlar belirlendi.

Büyük çekişme içinde geçen yarışlarda İzmir Ferdi sporcusu Lena Aylin Erdil şampiyon oldu. İstanbul’dan ferdi yarışan Çağla Kubat ise bu sezonki yarışları 2. tamamladı.