Barbie – İlham Perileri

Barbie yeni nesillere ilham vermek için sınırları aşarak öne çıkan kadınların (ve babalarının!) benzeri olarak yapılmış bebekler olan Shero bebekleri ile gerçek dünyadaki rol modelleri belirlemeye ve onurlandırmaya devam ediyor.

barbie_cagla_kubat

Bu kadınların benzeri bebekler yaparak bu kadınları kutlamayı sürdürüyor. Bazı bebekler türünün tek örneği iken, bazıları ise dünya çapında satışa sunulan bebekler olarak karşımıza çıkıyor.

Barbie, kızlara istedikleri her şey olabileceklerini göstermeye devam etmek için dünya Kadınlar Günü öncesinde dünyanın dört bir yanından geçmişte yaşamış ve günümüzde yaşayan 17 rol modelini Barbie bebeklerini yaparak onurlandırıyor.

Barbie bebeği yapılan isimlerden biri Türkiye’den Çağla Kubat. Genç sörfçüler için kendi okulunu açmış şampiyon bir rüzgar sörfçüsü olarak Barbie’nin seçtiği günümüzden rol modelleri arasında yer alıyor.

Çağla Kubat ayrıca genç sörfçüler için açtığı okulla genç sporculara yol açan pozitif bir rol model olarak Barbie bebeği yapılmak üzere seçilen isimler arasında yer alıyor.

2005 yılından itibaren milli sporcu olarak ülkemizi rüzgar sörfü sporunda yurtdışında da temsil eden Çağla Kubat’ın Rüzgar Sörfü Bayanlar Slalom kategorisinde Dünya 3.lüğü, Avrupa Şampiyonluğu ve Türkiye Şampiyonlukları ve dereceleri bulunuyor.

Sunucu ve sporcu kimliğiyle Snowboard, wakeboard, yüzme, dalma, tenis, racketball, basketbol, binicilik sporlarını da hobi olarak yapan Çağla Kubat’ın açtığı Çağla Kubat Windsurf Academy, Alaçatı Körfezi’nde gençlere rüzgar sörfü sporunu hızlı, kolay ve güvenilir, şekilde öğrenme imkanı veriyor.