Çağla Kubat’tan Dünya Şampiyonluğu

Dünyanın en iyi sörfçülerinin yarıştığı IFCA (International Funboard Class Association) Çocuklar, Gençler & Büyükler Dünya Sörf Şampiyonasın’da, Çağla Kubat ve öğrencisi Poyraz Akay dünya şampiyonu oldu!

Geçtiğimiz hafta Alaçatı Çağla Kubat Windsurf Academy’de yapılan IFCA dünya sörf şampiyonasında Çağla Kubat ipi göğüsleyerek dünya şampiyonu oldu!

30 yaş üzeri bayanlarda Çağla Kubat’ın birincilik ünvanını hak ettiği şampiyonada, gençlerde zorlu rakipleri arsından sıyrılıp, büyük bir farkla Poyraz Akay da dünya şampiyonu oldu! Çağla Kubat Windsurf Academy’nin öğrencisi olan Poyraz Akay, ilk günden itibaren favoriler arasında gösteriliyordu.

Şampiyonayı düzenleyen ünlü sörfçü Çağla Kubat, yarışçı olmanın yanında ilk kez uluslararası bir şampiyonanın organizasyonu da üstlenerek, başarılarına bir yenisini daha ekledi…

Şampiyonanın ödül töreninde yaptığı konuşmada Çağla Kubat; “Çağla Kubat Academy olarak ev sahipliği yaptığımız şampiyonanın organizasyonunu Gorbon Sports Management ile birlikte üstlendik. IFCA Çocuk, Genç ve Büyükler Şampiyonası, dünyada çocukların ve gençlerin unvan aldıkları tek yarış. Her sene başka bir ülkede yapılan bu şampiyonayı Türkiye’de gerçekleştirmek benim hayalimdi. 22 ülkeden sörfçüler farklı kategorilerde yarıştı. Bizim çocuklarımız için de katkı sağlayan, anlamlı bir deneyim oldu. Yarışan tüm sporcuları tebrik ediyor, ülkemizde sörf sporunun gelişmesi, yeni sporcuların yetişmesi için ilgi gösteren, başta Vestel ve Mobotix olmak üzere destek verenlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.