Redbull Aegean Cross

Zorlu maratonun galibi: Çağla Kubat!

Oyunculuğu kadar yelken yarışlarındaki Dünya çapında başarılarıyla da tanınan Çağla Kubat, zaferlerine bir yenisini daha ekledi. Büyük kondisyon gerektiren, Windsurf ve Kitesurf’çilerin birlikte yarıştığı ve toplam beş saat süren yarışın Bayanlar Windsurf kategorisinin galibi Çağla Kubat oldu.

Ege denizi baştan başa katedildi

Oldukça zor olan ve yarışmacıların hem kendi kategorilerinde hem de kategoriler arası yarıştığı yarışın başlangıcında Çeşme’ye hakim olan kuzey rüzgarları yarışmacıların ne kadar usta olduğunu da belirledi. Yüzün üzerinde windsurf ve katesurf’çünün katıldığı yarış Alaçatı’dan başlayıp Sakız Adası’na uzanan ve oradan tekrar Alaçatı’ya dönen bir rota izliyordu.

Sert rüzgarlarla birlikte 80 km

Yarışmacıların ayakta kalabilmesi için büyük kondisyon harcaması gerektiği yarışa yer yer 40 knot’a çıkan yıldız ve poyraz rüzgarları etkili oldu. Seksen kilometrelik rota boyunca büyük efor sarfedilen yarışta Çağla Kubat windsurf kategorisinde birinci oldu.

Birincilik heyecanını Kubat “Bugüne kadar yapılmamış özellikte bir yarıştı. Başlarken yüzden fazla sporcu bir arada çok güzel bir görüntüydü. İki saatin sonunda denizin tam ortasında yapayalnız kalmak ise korkutucuydu. Günde altı saat antrenman yapmam sayesinde 80 km boyunca güneşin altında iyi bir kondisyon sergilediğim ve yarışı birinci bitirdiğim için mutluyum” diyerek dile getirdi.